Dobrý den Vám přejí Hasiči Vacov

Vacov 35
384 86 VACOV
email: sdh_vacov@centrum.cz

Informujeme vás o tom, že v průběhu akcí pořádaných SDH Vacov dochází k fotografování a případně i natáčení videí, za účelem dokumentování jejich průběhu. Pořízené fotografie jsou dále zveřejňovány na webových stránkách našeho spolku. Jedná se o běžné dokumentování akcí, kdy je možné pořizovat fotografie a videozáznam, mimo jiné i na základě tohoto upozornění, bez Vašeho výslovného souhlasu. Pokud byste chtěli vyloučit výše uvedené nakládání s takto pořízenými fotografiemi ve vztahu k Vaší osobě, prosím informujte nás. Pokud byste i kdykoliv následně zjistili, že byla zveřejněna Vaše fotografie způsobem, který Vám nevyhovuje, informujte nás a my učiníme vhodná opatření v souladu s Vaším přáním.

Příspěvky z roku 2019 najdete v sekci archiv.

Zajištění základních životních potřeb pro seniory a potřebné

Vzhledem k mimořádné situaci nabízí Obec Vacov, ve spolupráci s SDH Vacov, seniorům, či jiným potřebným občanům (s omezeným pohybem apod.) zajištění základních životních potřeb. Týká se nákupu a dovozu zejména potravin, léků a hygienických prostředků. V případě zájmu volejte v pracovní době na OÚ, číslo tel. 388 431 180, případně email: info@vacov.cz.
Tuto službu budou zajišťovat členové jednotky dobrovolných hasičů Vacov a jako dobrovolnice též paní Pavlína Rasochová (tel.: 602 203 862).
Prosíme všechny zájemce o tuto službu o trpělivost. Všichni dobrovolníci dodržují pravidla pro minimalizaci šíření nákazy. Prosíme o respektování jejich pokynů a dodržování všech povinných opatření.
Děkujeme

Hasiči Vacov děkují paní Lucii Uhlířové, která okamžitě zareagovala na vzniklou situaci a ihned bezplatně ušila ochranné roušky pro dobrovolníky z našich řad.

Naše poděkování za bezplatné ušití roušek patří také paní Veronice Kučákové.

Jak chránit sebe a své okolí - Ministerstvo zdravotnictví ČR

Roušky s kapsou pro filtr - Technická univerzita Liberec

Velkou změnu ve výrobě roušek s přidaným nanomateriálem chystá liberecká Technická univerzita (TUL). Aby mohly být účinné roušky v každé domácnosti, chce zásadně urychlit jejich výrobu. A mobilizuje kvůli tomu firmy i veřejnost. Lidem vzkazuje, aby si sami začali šít roušky s kapsou, do níž už si pak jen vloží filtr.

Celý článek zde

Jak nasadit, používat, sundat a zlikvidovat ústní roušku - podle Světové zdravotnické organizace

Najdete zde

Jeden z postupů jak si vyrobit roušku

Postup výroby včetně střihu - tisknutelná verze

Správný postup mytí rukou podle Světové zdravotnické organizace

Důležité informace COVID-2019

Ministerstvo zdravotnictví ČR, prosí všechny občany, aby linku 155 využívali výhradně v případě ohrožení života! Pro všechny další případy je zřízena nová bezplatná celostátní informační linka 1212, která slouží jako základní informační linka a rozcestník pro občany.
Další odkazy najdete v sekci Užitečné odkazy

Ministerstvo zdravotnictví ČR - COVID-2019

COVID-19 globální vývoj - online

Pro větší náhled klikněte zde

Oznámení o zrušení hasičského plesu

Hasičský ples letos rušíme, nebude se konat ani v náhradním termínu. Budeme se těšit, že si vše vynahradíme 20. března 2021, což je termín plesu pro příští rok.
V průběhu roku bychom rádi nějakou kulturní akci uspořádali, o čemž Vás samozřejmě budeme informovat.
Přejeme nám všem hodně zdraví a síly v tomto náročném období.

Masopust 2020

Dvacátý druhý únor 2020 patřil i ve Vacově Masopustu, který se koná každým rokem pod taktovkou hasičů. Do průvodu vyrazilo 30 krásných, vtipných masek, a to nejen z řad hasičů. Tyto masky přišel ráno nalíčit maskér pan František Pilný. Za hudebního doprovodu harmoniky a bubnu prošli ulicemi Vacova a Vlkonic a své celodenní, náročné putování zakončili ve večerních hodinách v Restauraci u Milušky.
V domácnostech je čekalo milé přivítání a bohaté pohoštění, sladké, slané, smažené, pečené a k tomu samozřejmě i tekuté, také všeho druhu. Stoly se pod množstvím toho všeho dobrého prohýbaly, za což všem, co masopustní masky takto přivítali a pohostili mnohokrát děkujeme a slibujeme, že za rok se zase rádi zastavíme.

SDH Vacov srdečně zve do masopustního průvodu

Zveme všechny příznivce masopustního veselí do průvodu, který se koná 22. února. Sraz v 8:00 v hasičské zbrojnici SDH Vacov. Těšíme se na Vaši účast.

Dostřikná

Třetí lednovou sobotu se sešly děti z přípravky a družstvo mladších dětí v salónku Restaurace u Milušky, aby zhodnotily a ukončily svou soutěžní sezónu 2019. A sezóna to byla úspěšná. Přípravka skončila celkově v Šumavské hasičské lize na prvním místě a mladší děti na krásném druhém místě, a to konkurence v této kategorii byla opravdu velká. Po krátkých oficialitách, kdy byly děti pochváleny, poděkovalo se rodičům, za jejich pomoc a podporu následovala volná zábava, která začala hasičskou tombolou. "Kdo si hraje, nezlobí", proto ceny v tombole byly pro menší děti hračky a pro ty větší sportovní náčiní, doplněné o sladkosti. Tombola se losovala z historické hasičské helmy a určitě udělala dětem radost. Potom si zaplácly bříška hranolky a nakonec připily dětským "šampáněm" na novou sezonu, která doufáme bude stejně tak úspěšná jako ta loňská.
Za to, že jsme mohli děti obdarovat dárky, objednat jim občerstvení, patří velké poděkování panu Miroslavu Sedláčkovi, který se krom jiného stal sponzorem i dětské dostřikné. A nám už teď nezbývá než se těšit na jaro, kdy budeme moci znovu vyběhnout ze startovní čáry vstříc sezóně 2020.