Valná hromada SDH Vacov

Dva roky po sobě jsme museli kvůli covidové situaci zrušit valnou hromadu. Letos 29. října jsme ji mohli konečně opět uskutečnit. Sešla se velká část členské základny, účast přijali i pozvaní hosté, a tak jsme mohli začít. Program byl bohatý, zahájili jsme smutně, a to minutou ticha za zemřelé členy. A pak se rozjely zprávy, ať už o činnosti jednotky, sboru, soutěžních družstev i pokladny. Jedním ze vstupů bylo i rozloučení s odstupujícím starostou obce panem Miroslavem Roučkou. Byl naší velkou oporou, mnoho pro nás vykonal, a tak  nebylo divu, že při tomto rozloučení povstali všichni v sále a dlouhým potleskem vyjádřili náš vděk. Pan Roučka od nás přijal nabídku, stát se čestným členem Sboru dobrovolných hasičů ve Vacově, za což jsme moc rádi, protože se s ním díky tomu budeme vídat i nadále. V dalším vstupu se nám představil a pozdravil naši valnou hromadu i nově zvolený starosta pan František Čtvrtník a vzájemně jsme si slíbili pokračování dobré spolupráce mezi hasiči a obecním úřadem. Pak přišlo na řadu vyhodnocení členů. Toto byl dlouhý bod programu, protože jsme oceňovali celkem za 3 roky. Posledním bodem byla diskuze a schůzi jsme mohli oficiálně ukončit. Následovala výborná večeře od nového provozovatele restaurace pana Františka Štechy a pak jsme pokračovali volnou zábavou do pozdních nočních hodin.

Pro pana starostu

Miroslava Roučku

Vážený pane starosto,

Při Vašem prvním zvolení,                          

mnozí Vám dali jen sto dní.                        

Vy jste se práce nezalek´,                            

přidal jste k tomu dvacet let.

Vzpomínka léty zavátá                              

na naše boty od bláta.                                

Dnes máme všude chodníčky,                      

díky nim čisté botičky.

A v čistých botkách na bále

zatancujeme si na sále,

 byty pro mladé rodiny,

nemají všechny dědiny.

A pro ty starší na kraji obce,

vyrostla vila pro důchodce.

Záchranné služby stanice,

 stojí u hlavní silnice.

Obecní úřad krásné má šaty,

hasičskou zbrojnici s novými vraty.

Zásluha Vaše je veliká,

moderní hasičská technika.

Hola, hola, žáky volá,

zrekonstruovaná škola,

s tělocvičnou, se zahradou

vychovává chasu mladou.

A sběrný dvůr Šáry,

přijme odpad starý.

Celá řada dalších akcí

dokončená ve všech obcích.

Ne každé obci se poštěstí,

mít krásné nové náměstí.

A ten co k zákusku kávu rád pije,

navštíví cukrárnu u Lucie.

Za Vaší prací zaklapla vrátka,

bohužel paměť lidská je krátká.

A spousty věcí, které tu nezazněly,

zaznamenat by se rozhodně měly.

A k osvěžení paměti,

pro dospělé i pro děti,

ty historické mezníky,

zapište do této kroniky

Pane starosto, je krásné, že jste nikdy nezapomněl zmínit, že bez podpory zastupitelů a přátel, by se Vám vytyčené cíle nikdy nepodařilo naplnit.

Za dlouholetou spolupráci Vám děkují dobrovolní hasiči  SDH Vacov.

Už jste viděli...?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *