Veteránská soutěž v Sudslavicích

V sobotu jsme se opět po roce vypravili na hasičské veteránské klání Pod Památnou lípou v Sudslavicích. Původně jsme chtěli postavit 2 družstva, což se nám bohužel nepodařilo, a tak  na startovní čáru nastoupila naše mladá generace, kterou to k naší radosti baví. Sice věkem pravidla nesplňují, ale organizátoři oceňují jejich účast a zařadili je do soutěže. Celkem se utkalo 8 družstev. To naše skončilo na místě sedmém, ale to vůbec nevadí. Na tyto soutěže nejezdíme soupeřit a honit se za místem na “bedně”. I přesto jsme zaznamenali značný úspěch, oproti loňsku jsme čas útoku z 5 minut stáhli na více než 2 minuty. Na místo jsme dorazili opět Tatrou 805, útok odběhli s konopnými hadicemi, vřetenovým rozdělovačem a historickými obleky se sekyrkou za pasem. Voda si v konopné hadici vzhledem k jejich stáří vždycky cestu ven najde a pak se terč těžko zdolává. Tentokrát to Řidič Víťa vychytal a hadice na trase dle potřeby svorkoval. Při vyhodnocení naši mladí dostali i speciální cenu a rychle se přesouvali zpět do Vacova, aby mohli vyrazit na soutěž PBHL do Radhostic.

Děkujeme našim mladým členům za reprezentaci OpPO (Odloučené pracoviště Požární ochrany Čábuze).