Category: Zásahová jednotka

Čištění koupaliště

Jako každým rokem jsme se i letos společně s hasiči z Benešovy Hory ujali čištění obecního koupaliště v Rohanově a máme tím splněn další bod plánu činnosti našeho sboru. Koupaliště je vyčištěné a připravené k napuštění a pak už to bude jen na sluníčku, aby ho ohřálo.

Kluci, děkujeme za váš čas.

Stavění májky

Rok se s rokem sešel a je tady 30. duben a s ním tradice stavění májky. Jako každým rokem se o zajištění postarali hasiči. Na louku k paneláku Martin Chum se svým traktorem májku přivezl, na místě se upravila, opentlila a je krásnou ozdobou máje. Díky obci Vacov jsme přítomným mohli nabídnout občerstvení a pak jsme u ohně společně poseděli, zazpívali při kytaře, které se ujal Adam Mészáros a Fanda Kuneš. Toto přátelské posezení ovšem přerušilo vyhlášení požáru a kluci vyrazili plnit své poslání. Zásah byl rychlý a úspěšný, a tak se mohli vrátit k ohni a májku střežit až do slunečného rána.

Pocta zesnulému kolegovi

Hasičský sbor ve Vacově se ve středu v 15 hodin připojil k celonárodní pietě a uctil památku Ing. Jana Dvořáka, dobrovolného hasiče, který ve věku 39 let zahynul při likvidaci požáru domu na Českolipsku.

Čest jeho památce!

Dvojitý zásah

Naši hasiči si včera připsali hned dva zásahy a to dokonce na Horské Kvildě. Pod vedením velitele Míry zakročili proti nebezpečnému hmyzu a hned potom zkrotili požár chaty. Co se všechno stalo si prohlédněte v naší fotogalerii.

Přejeme Zuzce a Pepovi hodně štěstí, lásky a spokojenosti na společné cestě životem.

Pepa “Nanuk” se nám bude ženit

Po delší odmlce míří další náš hasič do chomoutu. A to hasič tělem i duší, Pepa Uhlíř. Teoretické přípravy na WhatsAppu vyvrcholily v pátek přípravou na stavění brány, dnes dopoledne byla brána hotová a odpoledne se odvezla tam, kde bude týden zdobit vchod Pepovi i jeho milé Zuzce. Odvoz ozdobené brány byl pojat jak jinak než hasičsky, což je vidět na několika fotkách. Po vztyčení brány u vchodu, přišel Michal s originálním doplňkem a brána byl krom růží ozdobena i nanuky. A teď už zbývá jen s budoucími novomanželi tu jejich svobodu zapít. Prase už je několik hodin na roštu, tak ať se vše vyvede a všichni se hezky baví.

Noční výjezd

Ve 3.59 byla naše jednotka povolána k zásahu. Padlý strom na komunikaci Vrbice – Zálesí. Pár drobných řezů motorovou pilou, aby během několika minut byla komunikace znovu průjezdná. Malý takřka zanedbatelný zásah, ale i pro takové jsme tady.

Na přání paní Merašické, která po náročné noční směně uvízla kvůli padlému stromu, uveřejňujeme její poděkování členům zásahové jednotky, kteří byli během několika minut na místě: “Moc vám děkuji, obdivuji vaši rychlost a ochotu pomoci komukoliv v kteroukoliv denní nebo noční dobu”.