Category: Archiv 2024

Masopust 2024

Hasiči Vacov zvou v sobotu 10. února všechny příznivce masopustního veselí do průvodu. Sraz masek v 8 hodin v hasičárně, odkud se průvod vypraví na cestu Vacovem.

Všichni jste srdečně zváni.

Buřtopečení

V sobotu, na Tři krále, jsme se již po čtvrté sešli na akci, kterou jsme nazvali Buřtopečení. Sešli jsme se opět u hasičárny a směr cesty byl jasný, Ptačí Lhůta, kde jsme v roce 2019 v rámci Dne za obnovu lesa pomohli vysazovat stromky. Přestože nás od rána strašilo deštivé počasí, s úderem 14. hodiny pršet přestalo a my mohli vyrazit. O tom, že se akce stala oblíbenou svědčí  počet účastníků. Tentokrát byl nejmladším účastníkem sedmiměsíční Honzík Šmat se svou maminkou Ivetou. Již podruhé nám celou akci velice pozvedl Martin Kaskoun se svou harmonikou. Opekli jsme buřty, připili na šťastný nový rok, poklábosili, zasmáli se a vyrazili zpět do Vacova a tam jsme v zábavě pokračovali v restauraci u našeho hasičského kamaráda Marka Mészárose. Druhý bod činnosti sboru máme odškrtnut a těšíme se zase za rok na další ročník Buřtopečení. 

Novoroční ohňostroj

Jako každým rokem jsme i letos ve Vacově přivítali rok 2024 obecním ohňostrojem. Pokaždé se podílíme na jeho přípravách a samotné realizaci a odškrtneme si tím první splněný bod plánu činnosti sboru.

Přejeme všem krásný a šťastný nový rok.