Category: Sport

Soutěž Budilov – děti

Sobota patřila v Budilově hasičům. Konala se zde již XX. soutěž o pohár starosty obce Bošice. Celý den provázelo letní počasí s vysokými teplotami. Vše začalo dopoledne, kdy změřila síly kategorie dětí. Vacov měl zastoupení ve všech kategoriích. Jako vždy začala přípravka. Celkem se utkala 4 družstva. Naše dětičky skončily na 2. místě. Svou úspěšnou premiéru zde měl teprve tříletý Jiřík Fuks. V kategorii dětí mladších se utkalo 7 družstev. Naše děti byly v oslabení. Prázdniny a dovolené nám dovolily postavit na start družstvo pouze o 5 dětech, museli jsme měnit i jejich posty. I tak se s tím bravurně popasovaly a skončily pátí. Velkou radost měly naše děti v kategorii starších. Měly kategorii o čtyřech družstvech a skončily na krásném prvním místě s časem 16,38 s. Hned po soutěži odjížděly se svým trenérem Michalem na týdenní pobyt na Lipno. Vítězství jim určitě odjezd hodně zpříjemnilo.Teď budeme mít v soutěžení pauzu. Další soutěž nás čeká 27.7. v Benešově Hoře, kde se uskuteční populární noční soutěž, Memoriál Václava Maurice.

Soutěž Budilov – veteráni

Po dětské kategorii přišla na řadu kategorie veteránů. Tato kategorie lahodí oku nejen pamětníkům. Jsou vidět mašiny starších ročníků, závodníci jsou také vyššího ročníku narození. Je smutné, že každým rokem při nástupu se na někoho vzpomíná. Troufáme si říct, že Vacov opět exceloval. Nejen mašinou, ale i Tatrou, kterou dorazili, konopnými hadicemi, vřetenovým rozdělovačem, oblečením. Akorát věk soutěžích se s touto kategorií neshodoval. Je ale hezké a ocenitelné, že takto soutěžit baví i naše mladé lidi, a to nejen kluky, ale i holky. Za toto vše byli oceněni i zvláštní cenou. Tato kategorie oddychne pouze týden, protože 13. 7. se koná již tradiční veteránské klání v Sudslavících “Pod Památnou lípou”.

Soutěž Budilov – ženy a muži

Poslední kategorií hasičského dne v Budilově byla kategorie mužů a žen. V kategorii mužů se utkalo celkem 16 týmů. Vacovští kluci skončili 7. s časem 21,00 s. Rychle rozběhlý útok zbrzdil nástřik na levém proudu. V kategorii žen se utkalo 7 týmů, naše holky s označením “B” skončily na 5. místě s časem 24,87 s. I u holek se chybičky vloudily, ale nevadí, i to k soutěžení patří. Za týden je čeká noční soutěž v Radhosticích, kam se obě družstva chystají, tak budeme doufat, že jim bude přát více štěstí. Nejdůležitější je útok dokončit bez úrazu.Po skončení soutěže se pokračovalo tradiční zahradní párty se skupinou Nabeton.

Hasičský rozstřel – Bohumilice

Nejen děti v sobotu vyrazily na první soutěž, ale i dospělí, a to do Bohumilic na první soutěž Podboubínské hasičské ligy, tato soutěž není klasická, je to tzv. rozstřel, kdy se soupeř losuje a pak postupují nejlepší časy proti sobě. Dozvěděli jsme se, že už je to jediný rozstřel, který se v republice běhá. Reprezentovat vyjelo naše béčko žen. V prvním rozběhu měly holky nejlepší čas ze všech, který byl zároveň i nejlepším časem celé soutěže, a to 19,44. Při druhém rozběhu dosáhly času 19,64, čas také velmi dobrý, ale třetí rozběh čekal na vodu a skončil s časem 26,41 s a celkově to vyneslo krásné 2.místo. Jen tak dál. Poměřit síly vyrazili i kluci. Z prvního kola postoupili, ale v druhém byl tým Výškovic rychlejší o 1,7 s. a vyřadil je. Skončili celkově čtvrtí. Stejně tak jako děti, i dospělí o příštím víkendu vyrazí na druhou soutěž do Budilova.

Dětská hasičská soutěž

Poslední červnovou sobotu jsme pořádali dětskou hasičskou soutěž, která byla letošní první v seriálu soutěží Šumavské hasičské ligy. Protože nemáme svou dráhu, měli jsme ji opět půjčenou od hasičů z Benešovy Hory, kde se soutěž konala.

Letní počasí přilákalo na start 15 družstev. Takže konkurence byla velká a rozhodovala každá setinka. 

Začalo se  přípravkou. V této kategorii byla celkem 4 družstva. Po jejich odběhnutí byla naše radost obrovská, protože naše děti v této kategorii zvítězily.

Na řadu pak přišla kategorie dětí mladších. Náš útok byl velice hezky a rychle rozběhnutý, ale …. Stačila chvilka nepozornosti a hadice s proudnicí začala lítat po louce. Naštěstí nedošlo k vážnému úrazu, “jen” k pořádné modřině na noze. Útok byl nedokončený. Mrzelo nás to, ale i toto k soutěžení patří. Důležité je, že z toho Míša takhle vyvázl. Vítězem v této kategorii se stalo družstvo dětí z Přečína, kterému zajišťujeme technické i trenérské zázemí, takže radost z vítězství byla hned ve dvou sborech.

V kategorii starších se sešla 3 družstva. Vacov skončil na 3. místě.

Protože jsme soutěž pořádali, tak jsme pro přítomné měli připravené občerstvení. Obrovské poděkování patří všem, kdo občerstvení ve stánku zajišťovali, protože v tak vysokých letních teplotách, jako byly v sobotu,  to bylo hodně náročné. Velké poděkování patří i technické četě, která se starala o zázemí. V pátek do tmy a od sobotního brzkého rána až do večera. 

Poděkování patří  Obecnímu úřadu Vacov, pod jehož záštitou se soutěž konala.

A my příští týden vyrazíme na druhou soutěž, a to na krásnou hasičskou dráhu do Budilova

Výročí SDH Drážov

V sobotu jsme byli pozváni do Drážova, kde slavili 70. výročí založení SDH Drážov. U příležitosti oslav pořádali okrskovou soutěž. Požádali nás, abychom předvedli požární útok naší přípravky a k tomu jsme nabídli útok našeho Tatra Renovator Teamu. Členové odloučeného pracoviště požární ochrany Čábuze dorazili s legendární Tatrou 805 a předvedli, že pro hašení ohně žádná technika není stará. Naše T805 přivezla děti na startovní čáru, z její korby sklouzly po skluzavce, předvedly opravdu ukázkový útok a sklidily od diváků velký aplaus stejně tak jako retro útok.

Starostka Drážova paní Jiřinka Vávrová spolu se senátorem Tomášem Fialou děti obdarovali sladkostmi, tolik oblíbenými medailemi, diplomem a pohárem na památku na tento den. 

Pak si užily skákacího hradu. Drážovským musíme pochválit organizaci, zázemí, občerstvení, vše bylo na jedničku.

Okrsková soutěž

Slunečné sobotní dopoledne vylákalo na hasičskou trať do Benešovy Hory nejen hasiče z okrsku Vacov, ale i diváky. Konala se tam totiž soutěž v požárním sportu. Hasiči z Benešovy Hory si vzali pro letošní rok organizaci pod svá křídla, za což jim patří naše velké poděkování. Zázemí jako vždy perfektní, nejen závodní, ale výborné bylo i občerstvení. Sjelo se celkem 19 družstev.

Po nástupu nastoupili na startovní čáru ti nejmenší. Začalo družstvo přípravky, kde jsme se pochlubili nejmladším účastníkem soutěže, teprve tříletým Marečkem Pšeničkou, který měl na této soutěži svou premiéru. Celé družstvo předvedlo krásný útok, který zdržel pouze delší nástřik terčů.  Pokračovala kategorie dětí mladších, kde se utkala družstva Vacova a Přečína. Pak nastoupilo ostřílené družstvo dětí starších z Vacova. 

Po dětech začala soutěžit družstva žen. Třešničkou na dortu bylo exhibiční vystoupení speciálních družstev z odloučeného pracoviště Požární ochrany Čábuze. Rozstřel na dvě stříkačky PS 8, konopné hadice, kohoutový rozdělovač… Krásný útok a ukázková spolupráce obou soupeřících družstev pobavily nejednoho diváka.

Pak přišla na řadu kategorie mužů I a II.  

Celá soutěž proběhla v přátelské atmosféře, počasí nám přálo po celý den, a tak bereme hasičskou sezónu úspěšně za zahájenou. 

Děkujeme tímto všem organizátorům, sponzorům, Obecnímu úřadu Vacov, štábu soutěže a vám všem, kdo jste do Benešovy Hory dorazili, ať už soutěžit nebo jen strávit den s hasiči.

A jak to všechno dopadlo?

Přípravka: 
1. Vacov

Děti mladší:
1. Vacov
2. Přečín

Děti starší:
1. Vacov

Ženy I:
1. Vacov B
2. Vacov A

Ženy II:
1. Přečín
2. Javorník

Muži I:
1. Benešova Hora A
2. Benešova Hora B
3. Vacov B
4. Vacov A
5. Rohanov

Muži II:
1. Benešova Hora
2. Přečín
3. Javorník
4. Rohanov

Speciál Čábuze/Vacov:
1. Mistři
2. Učedníci