Sekce: Archiv 2022

Předvánoční setkání

Ve čtvrtek v podvečer jsme se sešli s našimi nejmladšími hasiči, abychom společně ukončili náš další společný hasičský rok. Sešli jsme se na novém náměstí u osvíceného stromečku, kde jsme zapálili prskavky a pak společně odešli do restaurace. Tam nás čekalo společné posezení a shodnocení sezóny. Pro děti byla připravena tombola plná hraček, o kterou losovaly. Přestože bylo 1. prosince, tak se najednou rozlítly dveře a vtrhla za námi cháska čertovská. Jeden čert strašidelnější než druhý, a tak nebylo divu, že dětské tváře byly najednou plné strachu a oči plné slz. Naštěstí s nimi přišel milý Mikuláš, který je zkrotil a za hezkou básničku nebo zazpívanou písničku rozdal dětem adventní kalendáře. Pak si čerti vzali do parády našeho strojníka Péťu, chtěli ho do konce i do pekla odnést, ale děti zasáhly a o Péťu se s čerty vítězně přetáhly. A tak čertům nezbylo nic jiného než se sebrat a vrátit se zpátky do pekla s nepořízenou. Ani Mikuláš nepřišel zkrátka, protože na něj myslel Matýsek Zelenka a nakreslil mu krásný obrázek. Ještě jsme chvíli poseděli a poté se odebrali do svých domovů.

Mikulášskou nadílku a dárky pro děti sponzoroval pan Miroslav Sedláček, kterému patří velké poděkování.

Vyhlášení ADHR

Ve středu 16. 11. se zástupci našeho sboru vydali do Brna na slavnostní galavečer pořádaný u příležitosti udělování ocenění v rámci 12. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, které se konalo v Zoner Bobyhall. Záznam z vyhlášení výsledků ankety můžete shlédnout ve videu na konci příspěvku.

Ve středu 15. září vyhlásila odborná porota nominované jednotky a sbory dobrovolných hasičů, které díky své činnosti postoupili do finále 12. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku 2022. Do této ankety byl přihlášen i náš sbor. Díky výběru poroty jsme se dostali do finále a pyšníme se oceněním Hasičský sbor dobrovolných hasičů roku 2022.

Odborná porota nominovala 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky. Celkem bylo 128 přihlášených.

V prvním kole ankety vybrala nejlepší sbory a jednotky odborná porota, ve druhém kole určila konečné pořadí veřejnost systémem online a SMS hlasování.

Hlavním cílem Ankety Dobrovolní hasiči roku je ocenit a finančně i věcně podpořit dobrovolnickou činnost hasičů i v těch nejmenších obcích a současně veřejnosti ukázat důležitost a nepostradatelnost jejich zapojení mezi složky integrovaného záchranného systému a představit jejich dobrovolnou činnost.

Oceňování dobrovolných hasičů probíhá pod záštitou 1. místopředsedy vlády a ministra vnitra Mgr. Bc. Víta Rakušana, ministra financí Ing. Zbyňka Stanjury, místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D. a ministra zemědělství Ing. Zdeňka Nekuly.

Záštitu nad akcí převzal generální ředitel HZS ČR generálporučík Ing. Vladimír Vlček a náměstek generálního ředitele HZS ČR brig. gen. Mgr. Slavomír Bell, MSc, MBA.

Patronem ankety je Petr Rychlý, Ilona Csáková a Ondřej Vetchý.

Slavnostní vyhlášení začalo v 18 hodin. Všichni zúčastnění byli napjati, jak vše dopadne. Celým večerem nás provázel Petr Rychlý, ceny předávaly nejvyšší funkcionáři  z řad hasičů, Ondřej Vetchý a zástupci sponzorů. V průběhu vyhlašování se o kulturní vložky postarali Ilona Csáková, Pokáč a tanečník Miro Bruno Žilka. Náš sbor se umístil na 5. místě. Upřímně přiznávám, že bych se ráda umístila na vyšších příčkách, ale nesmím být neskromná. Dostat se do finále v tak obrovské konkurenci a umístit se, byť na 5. místě, bereme za velký úspěch a pýchu našeho sboru z nevelké střediskové obce. Navíc  v umístění od 3. místa nebyly velké rozdíly v počtu zaslaných hlasů.

Po vyhlášení výsledků nás čekal bohatý raut a poté večer pokračoval after párty. Vystoupila Ilona Csáková a Pokáč. A pak už nezbývalo než se vydat s nezapomenutelnými zážitky z krásného večera na dalekou cestu zpět do Vacova.

Závěrem chci poděkovat všem našim členům, díky jejichž práci jsme se již dvakrát mohli ankety zúčastnit a poukázat na naši činnost, ať už ve sboru nebo zásahové jednotce. Velké poděkování patří všem, kteří nám poslali svůj hlas. Vyhlášení bude vysílat Česká televize 3. 12. 2022.                                                                       

Dana Makasová

A Masaryk přijel…

V podvečer Dne vzniku samostatného československého státu jsme uspořádali lampionový průvod. Náš původní záměr byl seznámit naše nejmladší hasiče s významem tohoto svátku.

Protože se ale sešla parta nadšenců a každý z nich přispěl nějakým nápadem jak akci obohatit, rozhodli jsme se pozvat širokou veřejnost.

Příslib příjezdu Masaryka udělal své a my jsme od hasičárny vypravili průvod čítající téměř 300 účastníků. Pro zdůraznění významu tohoto svátku jsme dětem připnuli českou trikolóru. Na bezpečnost provozu během průvodu dohlíželi naši mladí hasiči. Zájem o tuto akci násobně předčil naše očekávání, což nás samozřejmě velmi potěšilo. Děkujeme, že jste přišli.

Několik zkoušek, pečlivá příprava kostýmů, rekvizit a páteční sváteční večer mohl začít. Od hasičárny jsme vyrazili směrem k autobusovému nádraží a odtud kolem mateřské školy jsme došli k lípě Republiky, kde nás čekala průvodkyně Kateřina Smilová, která nám v krátkosti  připomněla, jak to tenkrát bylo. Poté již z dálky zazářila světla a sytý zvuk motoru ohlásil příjezd prezidentského vozidla Praga Alfa. Jako první vystoupil z vozu člen ochranky prezidenta a ujistil se o bezpečnosti prostoru. Poté osobní řidič pan Václavík otevřel dveře a z vozu vystoupil tolik očekávaný Tomáš Garrigue Masaryk s dcerou Alicí. Po tradičním přivítání chlebem a solí vykročil po červeném koberci k lípě Republiky, kde po položení  věnce setrval chvíli v tiché vzpomínce. Nejedno oko se zalesklo dojetím při pohledu na prezidenta Masaryka vzdávajícího poctu československé státní hymně. Pan prezident si před svým odchodem stiskl pravici s pány starosty, odstupujícím Miroslavem Roučkou a nově zvoleným Františkem Čtvrtníkem. Po krátké promluvě k přítomným dětem jsme se s panem prezidentem rozloučili jeho oblíbenou písní Ach synku, synku. Potěšilo nás, že se ke zpěvu pořádajících postupně přidaly další hlasy. Z výrazu prezidenta bylo zřejmé, že ho píseň a návštěva Vacova potěšila. Všechno ale jednou končí a nezbývalo než zamávat na rozloučenou.

Přestože byl neobvykle teplý večer, pozvali jsme přítomné děti na čaj a jejich doprovod na svařák, které pro účastníky průvodu sponzorsky připravil nový provozovatel místní restaurace, za což mu tímto děkujeme. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci návštěvy T. G. Masaryka. 

Anketa Dobrovolní hasiči roku – HLASOVÁNÍ

Anketa Dobrovolní hasiči roku

Ve středu 15. září v 10 hodin vyhlásila odborná porota nominované jednotky a sbory dobrovolných hasičů, které díky své činnosti postoupili do finále 12. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku 2022. Do této ankety byl přihlášen i náš sbor. S hrdostí oznamujeme, že náš sbor se za svou činnost může díky výběru poroty pyšnit oceněním Hasičský sbor dobrovolných hasičů roku 2022.
Děkujeme všem členům sboru, díky jejichž práci jsme toto ocenění získali.
Anketa Dobrovolný hasič roku probíhá ve dvou kolech, kde v prvním kole odborná porota vybere finalisty ankety. Ve druhém kole určí konečné pořadí veřejnost systémem online a SMS hlasování. Proto chceme poprosit všechny naše příznivce a návštěvníky našich stránek, kterým se naše činnost líbí, aby nás podpořili svými hlasy. Děkujeme.

Hlasovat je možné dvěma způsoby:

Pro náš sbor můžete ONLINE hlasovat zde

Hlasování prostřednictvím SMS zaslané na telefonní číslo 900 77 06

Pokud nám chcete poslat hlas pomocí SMS, pošlete zprávu ve tvaru:

HASICI SJZC5

na číslo:

900 77 06

Případně použijte QR kód pod článkem.

SMS zprávu můžete psát jak velkými, tak malými písmeny (bez diakritiky).
SMS zprávu odesílejte na telefonní číslo 900 77 06.
Cena SMS zprávy je 6,- Kč (vč. DPH).

Více o hlasování pomocí SMS se dozvíte zde

QR kód pro hlasovací SMS

Dvojitý zásah

Naši hasiči si včera připsali hned dva zásahy a to dokonce na Horské Kvildě. Pod vedením velitele Míry zakročili proti nebezpečnému hmyzu a hned potom zkrotili požár chaty. Co se všechno stalo si prohlédněte v naší fotogalerii.

Přejeme Zuzce a Pepovi hodně štěstí, lásky a spokojenosti na společné cestě životem.

Drakiáda

Sice už máme po soutěžní sezóně, ale nic nebrání tomu, abychom se scházeli s dětmi dál, třeba za zábavou.  Proto jsme včera pro ně uspořádali drakiádu. Ač to dopoledne příliš nadějně nevypadalo a nepohnul se ani lísteček, v poledne nám začalo počasí přát a ve 14 hodin, kdy jsme se sešli, foukalo přesně tak, jak jsme potřebovali. Rodiče dětem pomohli a během chvíle létalo nad hlavami spousta draků a ty přilákaly i ostatní děti, které se k našim hasičům připojily. Když jsme draky vrátili zpátky k zemi, čekal nás ještě překážkový běh. A tak si všechny přítomné děti vyzkoušely, jak musí hasič podlézt, přelézt, přeskočit, balancovat. Pak stříleli prakem na balonky, dětskou pistolí na plechovky a nakonec si vybarvily sádrový odlitek dle svého výběru. A protože nám po takovéto pohybové aktivitě vyhládlo, zakončili jsme hezké odpoledne malým občerstvením.