Category: Sbor

Jedeme na výlet…

Tak tohle si v neděli řekli nejmladší členové našeho sboru, a to děti z přípravky a družstva mladších dětí. Po obědě jsme totiž vyrazili na slíbený výlet. Směr cesty byl jasný, ZOO Hluboká nad Vltavou. Celou zahradu jsme si společně prošli, po svačině se děti vyřádily na dětském hřišti, ochutnaly kuličkovou zmrzlinu, nakrmily kozy a po třech hodinách jsme vyrazili se spoustou zážitků zpátky k domovu. Počasí bylo více než letní, děti vůbec nezlobily, a tak jsme společně prožili hezkou, slunečnou neděli. Výlet jsme zakončili v cukrárně ve Vacově dobrou zmrzkou a na památku děti dostaly magnetku s huňatým medvědem.

Tento výlet měly děti zcela zdarma, protože jsme na něj použili finanční dar našeho dlouholetého člena, štědrého sponzora dětí, pana Miroslava Sedláčka, kterému patří za děti naše velké poděkování.

Poděkování patří SK Vacov, pod vedením Ing. Tomáše Nováka za zapůjčení autobusu, Jirkovi Kovářovi, který věnoval svůj čas a bezpečně nás odvezl i přivezl a ještě děkuji Mirce Pšeničkové, která s námi vyrazila a pomohla s organizací. Zapomenout nesmím ani na Verču Hozmanovou, která celou sezonu vypomáhá s dětmi na trénincích i soutěžích a na výlet s námi také samozřejmě vyrazila.

Pouťová ukázka

Již tradičně se o víkendu hrají pouťové fotbalové zápasy. Letos jsme sobotní zápas mužů proložili na tréninkovém hřišti prezentací našeho sboru. Nejdříve jsme divákům představili naše nejmladší děti s požárním útokem, které na hřiště přivezla historická Tatra 805, tu jsme pak celý víkend prezentovali u obecního domu na náměstí. Děti z korby auta sjely po skluzavce a rovnou se postavily na startovní čáru. Předvedly se v plné kráse a od diváků si vysloužily velký potlesk. Pohled na tyto tří, čtyř, pětileté děti v akci vždy lahodí oku přihlížejících. Poté jsme se vrátili o mnoho let zpátky a naši mladí kluci a děvčata předvedli požární útok z dob minulých s naší chloubou, stříkačkou z Jihočeské továrny Bohumila Máry na požární motorové stříkačky Tábor, konopnými hadicemi, starými obleky, plechovými helmami. To vše mluveným slovem přiblížil pan Bělohubý. A protože byla pouť, tak jsme naší prezentaci i tak pojali a přítomné děti zdarma obdarovali tradiční pouťovou cukrovou vatou, sladkým či slaným popcornem, vše vlastní výroby a balonky, pro které si děti vylezly po žebříku na korbu Tatry, vybraly si barvu balonku a s ním se sklouzly po skluzavce. Na závěr naší akce jsme dětem vyrobili tolik oblíbenou pěnu. Počasí bylo opravdu letní, a tak si děti mohly pěnu parádně užít.

Hasičské pouťování

Stejně jako každý rok, tak i letos dětem dopřáváme svezení na pouťových atrakcích. V pátek v podvečer jsme se sešli na autobusovém nádraží plném pouťových atrakcí a pod vedením Míry Molitora vyrazili a společně tam strávili necelé dvě hodiny. Děti vystřídaly téměř všechny atrakce. Protože nám dětí stále přibývá, tak se poprvé stalo, že obsadily celý autodrom, bobovou dráhu i strašidelný dům. V plně rozběhnuté soutěžní sezoně je to pro děti odměna za jejich výsledky a nasazení při soutěžích. Potom se někteří ještě přesunuli na posezení do cukrárny a děti došly pozdravit hasičky na jimi pořádanou diskotéku v obecním sále.

Vavřinecká pouť

Zveme tímto na ukázku toho, že hasičem je možno být už ve 3 letech. Uvidíte nadšení a nasazení přípravky SDH Vacov. Dále předvedeme trochu historie, prevence. Nabídneme i zábavu pro dětí a něco, co k pouti odjakživa patří. To vše v sobotu 12. 8. v 16,45 hod. na tréninkovém hřišti SK Vacov.

Tentokrát i nesoutěžní víkend

Na jedné straně se soutěžilo a na straně druhé se utužovala parta, která k hasičině bezpodmínečně patří. Naši kluci vyrazili na vodu, a to na celý víkend. V pátek ráno je Pavel Samec odvezl do kempu u Českého Krumlova, odkud 2 dny sjížděli řeku Vltavu a v neděli je Vašek Samec přivezl domů. Zažili počasí teplé i studené, slunečné i deštivé, ale to na dobré náladě nic neměnilo a kluci si víkend náramně užili.

Naše mladé holky slavily narozeniny, a to dokonce dvou hasiček. Jedny narozeniny byly krásné, 18. a ty druhé…, také mladé. Takže Anet a Vendy, jménem sboru vám oběma přejeme vše jen to nejlepší. Fotka je důkazem, že to byla oslava opravdu hasičská.

Své zástupce jsme měli i na Stachách, kde probíhaly oslavy 20. výročí otevření Pošumavského hasičského muzea.

Kondolence

Ve středu 19. 7. v nočních hodinách při cestě k požáru rodinného domu havarovala hasičská cisterna kolínských profesionálních hasičů. Při této nehodě jeden hasič zemřel a tři byli zraněni.

Zemřel pprap. Zdeněk Hejduk, příslušník HZS Středočeského kraje. Bylo mu pouhých 34 let a doma na něj čekala nejen manželka, ale i dvouletý syn. Obrovská lidská tragédie.

I náš sbor se připojuje ke kondolenci a projevuje rodině a všem blízkým hlubokou soustrast nad touto bolestnou ztrátou mladého člověka. Takové je ale poslání hasiče. Denně zasahují u nebezpečných událostí a berou to jako samozřejmost. S takovým rizikem nastupují do práce každý den. Velice děkujeme za vaši práci, ať už profesionální nebo dobrovolnou.

ČEST VAŠÍ PAMÁTCE!

Chceme upozornit, že OFS Kutná Hora, jejímž aktivním členem Zdeněk Hejduk byl organizuje sbírku na pomoc rodině prostřednictvím transparentního účtu:

131-1013790237/0100

https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/131-1013790237

Veřejnou sbírku vyhlásila i ZO Odborového svazu hasičů Kolín, ve spolupráci s HZS Středočeského kraje. Pro účel sbírky byl zřízen transparentní účet

6454209359/0800

https://www.hzscr.cz/clanek/verejna-sbirka-na-podporu-rodiny-zesnuleho-hasice.aspx

Jde se na zmrzlinu!

V úterý běžně míváme tréninky s našimi dětmi. Toto úterý, kdy rtuť teploměru ukazovala již několikátý den vysoké teploty jsme vynechali a místo na tréninkové hřiště se vyrazili osvěžit zmrzlinou do místní cukrárny. Za tuto zmrzku děkujeme panu Jírovcovi z Benešovy Hory, který dětem po okrskové soutěží věnoval finanční částku za pronájem své nově zakoupené časomíry. Fotka s máváním na pozdrav patřila právě jemu. Ještě jednou za děti moc děkujeme.