Pouťová ukázka

I v sobotu jsme přispěli do pouťového programu. Na tréninkovém hřišti jsme veřejnosti předvedli hasičskou historickou techniku. Tatru 805, požární stříkačku PS8, konopné hadice, historické obleky, helmy. Mikrofonu se ujal Petr Škopek, který přítomné seznámil s historií a se znovu zprovozněním hasičárny zrušeného SDH Čábuze. Založili jsme požár, který parta našich nadšenců historie dokázala uhasit, tentokrát ne vodou, ale pěnou. A jak zaznělo u úst komentátora, když pěna, tak pro všechny. Po uhašení požáru kluci vyrobili pro děti tolik oblíbenou pěnu. Počasí bylo víc než letní, tak pěna přišla dětem opravdu vhod. Po skončení pěnové párty se většina dětí podobala sněhulákům, hasičská technika přišla opět vhod a kluci vytvořili dekontaminační pracoviště s provizorní sprchou :-). Součástí programu byly i zábavná stanoviště pro děti, včetně sestřiku PET lahve z ruční džberovky. Nakonec jsme na Tatru připevnili skluzavku a děti se mohly ještě vyřádit.

Děkujeme všem našim členům, kteří tuto zajímavou akci připravili. Poděkování patří vedení SK Vacov, Ing. Tomáši Novákovi za zapůjčení tréninkového hřiště a za ozvučení akce.