Zlatý šrank

Nespočítali bychom, kolik šranků jsme pro naše členy připravili. Ale ten dnešní byla velká premiéra. Opět jsme přichystali šrank, ale bylo to ke svatbě zlaté. Dnes si v kostele sv. Mikuláše ve Vacově obnovili svůj manželský slib po 50 letech manželé Kovářovi. Pan Jiří Kovář st. patří mezi naše dlouholeté členy, teď v červenci to je krásných 58 let. Proto hasiči nemohli u této krásné příležitosti chybět. Mezi naše “atrakce” při šrancích, patří přenést nevěstu přes ozdobenou hadici. To jsme si připravili i tentokrát, ale s malou změnou. Hadici jsme manžele nechali pouze překročit. Dále je to hašení papírového domečku ruční džberovkou. I to jsme si přichystali, ale i od toho nakonec upustili, protože pumpování vody je také náročnější. Ale co bychom to byli za hasiče bez ohně. Ve scénáři byl oheň na svíčkách dortu, ale bohužel nám je pofukující větřík nedovolil zapátlit. I tak si myslíme, že jsme potěšili.

Milí Kovářovi, ještě jednou vám za celý sbor hasičů ve Vacově přejeme do dalších společných let mnoho zdraví a radosti!