Májka

Poslední dubnový den patří jako každý rok po celé republice stavění májky. Stejně tomu tak bylo i ve Vacově, kde se tato akce koná pod taktovkou hasičů. Letos ve spolupráci s obcí Vacov.  Májka se nově stavěla na louce u paneláku a nové bylo i pálení čarodějnice. Od rána se kluci věnovali přípravě májky, která se v podvečerních hodinách vztyčila vedle komína bývalé kotelny. V 19 hodin byl plánovaný sraz dětí na novém náměstí. Sešlo se více jak 20 dětí, některé přišly v krásných čarodějnických převlecích a na celý průvod dohlížela čarodějnice Radka a Kačka. Součástí programu bylo hledání čarodějnice, která se nám schovala před upálením. Děti dostaly mapku, podle které ji měly najít. A tak se i stalo. Ale jaké bylo naše překvapení, když jsme ukrytou čarodějnici našli poničenou. Tento vandalismus celou několik hodin připravovanou akci velmi narušil. Ale nechtěly jsme děti o zbytek akce připravit, tak jsme čarodějnici opravili a vyrazili s ní k májce, kde byla usazena na vatru a upálena. Pak se děti přesunuly k připraveným soutěžím, za jejichž splnění je čekala sladká odměna a opečené buřty. A pak už se jen sedělo u ohně, při kytaře a dobré náladě se májka střežila až do sluníčkem začínajícího dne prvního máje.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *