Hasičská pouť ve Vlachově Březí

V neděli jsme se vypravili do Vlachova Březí na  5. Jihočeskou hasičskou pouť. Sraz hasičů byl na nádvoří zámku a odtud šel průvod do kostela, kde proběhla mše svatá. Tu sloužil Mons. Mgr. Pavel Posád, pomocný biskup a probošt katedrální kapituly v českobudějovické diecézi a koncelebrant R.D.Mgr. Šimon Stančík, správce farnosti Vlachovo Březí a duchovní poradce Hasičského záchranného sboru v českobudějovické diecézi. Pan Šimon Stančík na závěr mše přednesl modlitbu přímo k hasičům. Poté jsme shlédli komentované ukázky zásahu profesionálních hasičů z Prachatic, kteří nám předvedli vyprošťování zraněného při autohavárii a dobrovolní hasiči z Vlachova Březí předvedli zásah hašení domácnosti. Po celé odpoledne byl připravený na nádvoří zámku program pro děti s hasičskou tématikou. Vše probíhalo ve velmi přátelské atmosféře, sešli se hasiči ze všech možných koutů včetně krajského a okresního vedení HZS, SH ČMS OSH a SH ČMS KSH.

Hasičská modlitba

Nechť kdekoliv oheň vzplane,
já splním svoji povinnost.
Pro záchranu životů Pane,
dej mi síly dost.

V náručí vynést dítě,
když ještě nevypršel čas.
Ale i starce, matku,
která má šedý vlas.

Stále na stráži stojím,
protože povolaný jsem
před ohněm blízké chráním
a pomoci chci všem.

Když z Tvé vůle se má stát,
že sám při tom život ztratím,
požehnej Pane mé rodině
a laskavou rukou vrať jim,
co při plnění poslání
jsem udělal pro jiné.

Amen

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *