Pouťová ukázka

Již tradičně se o víkendu hrají pouťové fotbalové zápasy. Letos jsme sobotní zápas mužů proložili na tréninkovém hřišti prezentací našeho sboru. Nejdříve jsme divákům představili naše nejmladší děti s požárním útokem, které na hřiště přivezla historická Tatra 805, tu jsme pak celý víkend prezentovali u obecního domu na náměstí. Děti z korby auta sjely po skluzavce a rovnou se postavily na startovní čáru. Předvedly se v plné kráse a od diváků si vysloužily velký potlesk. Pohled na tyto tří, čtyř, pětileté děti v akci vždy lahodí oku přihlížejících. Poté jsme se vrátili o mnoho let zpátky a naši mladí kluci a děvčata předvedli požární útok z dob minulých s naší chloubou, stříkačkou z Jihočeské továrny Bohumila Máry na požární motorové stříkačky Tábor, konopnými hadicemi, starými obleky, plechovými helmami. To vše mluveným slovem přiblížil pan Bělohubý. A protože byla pouť, tak jsme naší prezentaci i tak pojali a přítomné děti zdarma obdarovali tradiční pouťovou cukrovou vatou, sladkým či slaným popcornem, vše vlastní výroby a balonky, pro které si děti vylezly po žebříku na korbu Tatry, vybraly si barvu balonku a s ním se sklouzly po skluzavce. Na závěr naší akce jsme dětem vyrobili tolik oblíbenou pěnu. Počasí bylo opravdu letní, a tak si děti mohly pěnu parádně užít.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *