Masopust

Podle počasí bychom si v sobotu ráno řekli, že přichází jaro, ale podle kalendáře to byla sobota masopustní. Od 8 hodin jsme se scházeli v hasičárně, abychom vyrazili do průvodu. Účast byla letos opět hojná, sešlo se téměř 40 krásných a vtipných masek. Po deváté hodině průvod vyrazil za hudebního doprovodu Viktora Mráze a Lucky Uhlířové napříč Vacovem a pak do Vlkonic. Svou celodenní štaci účastníci zakončili v restauraci U Kostela, kde už byli očekáváni samotným provozovatelem Markem Mészárosem, který po mnoha letech letos kvůli provozování restaurace průvod vynechal.

Chtěli bychom poděkovat hasičům a všem, kteří se k nim připojili a vyrazili do průvodu, velké poděkování patří oběma muzikantům a vám všem, co jste masopustní tradici podpořili a přivítali nás ve svých domovech a připravili pro nás bohaté a velmi chutné občerstvení, ať už slané, sladké, mastné, uzené či tekuté. A jak to vše probíhalo můžete vidět ve fotogalerii díky krásným fotkám Ančí Havlové, které tímto moc děkujeme.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *