Předvánoční setkání

Ve čtvrtek v podvečer jsme se sešli s našimi nejmladšími hasiči, abychom společně ukončili náš další společný hasičský rok. Sešli jsme se na novém náměstí u osvíceného stromečku, kde jsme zapálili prskavky a pak společně odešli do restaurace. Tam nás čekalo společné posezení a shodnocení sezóny. Pro děti byla připravena tombola plná hraček, o kterou losovaly. Přestože bylo 1. prosince, tak se najednou rozlítly dveře a vtrhla za námi cháska čertovská. Jeden čert strašidelnější než druhý, a tak nebylo divu, že dětské tváře byly najednou plné strachu a oči plné slz. Naštěstí s nimi přišel milý Mikuláš, který je zkrotil a za hezkou básničku nebo zazpívanou písničku rozdal dětem adventní kalendáře. Pak si čerti vzali do parády našeho strojníka Péťu, chtěli ho do konce i do pekla odnést, ale děti zasáhly a o Péťu se s čerty vítězně přetáhly. A tak čertům nezbylo nic jiného než se sebrat a vrátit se zpátky do pekla s nepořízenou. Ani Mikuláš nepřišel zkrátka, protože na něj myslel Matýsek Zelenka a nakreslil mu krásný obrázek. Ještě jsme chvíli poseděli a poté se odebrali do svých domovů.

Mikulášskou nadílku a dárky pro děti sponzoroval pan Miroslav Sedláček, kterému patří velké poděkování.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *